Корзина
127 отзывов
+380681263734
+380681263734

BCAA

BCAA

Стаття присвячується в першу чергу новачкам, тим, хто ще не знайомий з поняттям BCAA. Ми розглянемо два ключових питання: "Що таке BCAA?" І "Для чого (кому) потрібні BCAA?". Постараємося викласти максимально доступно і не перевантажувати Вас науковими термінами. 

 Амінокислоти - це структурні сполуки, з яких складається білок.

 

Що це таке BCAA?

Почнемо з розшифровки цієї загадкової абревіатури . Branched-Chain Amino Acid - амінокислоти з розгалуженим ланцюгом. Незамінними вони називаються тому, що організм не здатний їх синтезувати з інших амінокислот (і скільки Ви не споживайте "замінні амінокислоти" - незамінними вони не стануть).

            Для дорослих незамінними є 8-м амінокислот (для дітей 10-ть + аргінін і гістидин): лізин, метіонін, треонін, триптофан, фенілаланін , лейцин, ізолейцин, валін. Три з яких (лейцин, валін, ізолейцин) мають специфічну молекулярною структурою: розгалуженим бічним ланцюгом ("алифатической бічній ланцюжком"). Саме ці три амінокислоти і називаються BCAA.

 

Чому серед всіх незамінних амінокислот виділяють саме три: лейцин, валін, ізолейцин?

М'язова маса (тобто будь-які м'язи) складаються з білків двох типів - міозину і актину. При цьому саме лейцин, валін і ізолейцин (тобто БЦАА) є основними амінокислотними сполуками даних білків. Спрощуючи, можна сказати що м'язи складаються з великої частки BCAA. 

 

Що дає додатковий прийом BCAA і кому їх потрібно приймати?

 

 Синтез білка, клітинний метаболізм і зростання м'язів. Високий рівень амінокислот БЦАА (особливо лейцину) є необхідним для активації "сигнальним білком" (mTOR) зростання клітини і її розподілу. Так само для цього процесу необхідна підвищена кількість (енергії) .

Якщо Ви зацікавлені в швидкому відновленні пошкоджених на тренуванні м'язів, в швидкому зростанні спортивних результатів - оптимізуйте свій раціон БЦАА.

       Після інтенсивного тренувального навантаження знижується концентрація BCAA, і наш організм починає додатково руйнувати білкові сполуки (ті, в яких найбільше БЦАА тобто м'язи). Що б таким чином вирівняти рівень незамінних амінокислот з розгалуженим ланцюгом. Беручи БЦАА додатково, Ви зупините процес катаболізму і як наслідок збережете свої м'язи від руйнування, прискорите відновлення і зростання спортивних результатів. Особливо явно властивості БЦАА проявляє під час "сушіння" / "жиросжигания", коли організм змушений справлятися з навантаженням в умовах дефіциту калорій / амінокислот.

Додатковий прийом БЦАА підсилює вироблення інсуліну і прискорює транспорт глюкози і амінокислот в м'язи.  Інсулін - це основний анаболічний гормон, який безпосередньо посилює синтез внутрішньоклітинного білка, одночасно пригнічуючи дію катаболічних ферментів. Беручи БЦАА з швидкими вуглеводами відразу ж після тренування, Ви досягнете синергічного ефекту.

Додайте BCAA в свій раціон спортивного харчування, якщо Ви хочете максимально прискорити ріст м'язової маси!

Тренування - це стрес. Чим інтенсивніше Ви тренуєтеся, тим більшу потребу в незамінних амінокислотах відчуває Ваш організм. Дефіцит незамінних амінокислот (в раціоні) в першу чергу "б'є" саме по імунітету і замість того, що б зміцнювати своє здоров'я, підвищувати спортивні результати, ставати кращим, людина зменшує захисні функції свого організму і починає часто хворіти. 

 

  Приймайте BCAA і зміцнюйте свій імунітет!

 

Енергія під час тренування.

Під час виконання інтенсивної м'язової роботи БЦАА (якщо їх достатня кількість) можуть бути використані для синтезу проміжних сполук (циклу трикарбонових кислот і глюконеогенезу), виступаючи в якості джерела енергії. При цьому останні дослідження показали, що окислення молекули лейцину дає набагато більшу кількість АТФ (енергії), ніж така ж кількість глюкози, а з огляду на, що синтез АТФ з лейцину і глюкози відбувається незалежно один від одного ( "йде різними шляхами"), ми отримуємо синергічний ефект!

Додайте БЦАА в свій перед (перед тренуванням) або інтратреніровочний (під час тренування) напій, якщо Ви хочете максимально підвищити продуктивність (швидкість, силу, витривалість) під час тренування!

Спалювання жиру.

БЦАА впливають на секрецію дуже важливого для "жироспалюйочого" гормону - лептину. Рівень якого безпосередньо впливає на швидкість спалювання жирів, і саме секрецію цього гормону організм мінімізує при дефіциті калорій, таким чином "захищаючись" від спалювання жирів (тому що він не сприймає його як благо, а вважає, що "настали важкі часи" і необхідно максимально зберегти запаси енергії). Беручи додатково БЦАА, ми збільшуємо секрецію лептину і організм перестає захищатися від спалювання жирів - прискорюється метаболізм, зменшується апетит, прискорюється ліполіз.

Приймайте BCAA, якщо Ви хочете максимально прискорити жироспалювання і при цьому зберегти Ваші м'язи.

 

 

 

 

Які побічні ефекти у БЦАА?

 

 Пам'ятайте, що BCAA є в складі більшості білків, які Ви вживаєте в їжу і абсолютно у всіх білкових сполуках тваринного походження (яйцях, м'ясі, птиці, рибі, молоці і т.п.) - це абсолютно натуральний і "відомий" Вашому організму вітамін. БЦАА в спортивному харчуванні - це виділені амінокислоти, але вони ні чим не відрізняються від тих амінокислот, які Ваш організм синтезує з їжі, просто цю роботу (виділення / синтезу) виконали заздалегідь, щоб отримати продукт вільний від сторонніх інгредієнтів (не важливо чи навіть шкідливих для результату), з максимальною швидкістю засвоєння і мінімальним навантаженням на Ваше травлення.

  Єдиний реальний побічний ефект, який Ви можете отримати при вживанні БЦАА - це розлад кишечника і зазвичай він виникає при багаторазово збільшених разових дозах амінокислот.

  Слухайте Вашого персонального консультанта спортивного харчування - виконуйте його рекомендації, придбайте БЦАА тільки в перевірених магазинах і у перевірених виробників (на жаль, поручитися за всіх, хто вирішив написати на банку "BCAA" - ми не можемо) і зміцнюйте своє здоров'я, прискорюйте отримання спортивних результатів і поліпшення своєї фізичної форми!