Корзина
97 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
TRUE MASS
+380681263734
+380681263734
Корзина

BCAA

Що таке амінокислоти BCAA та основні їх складові?

 

Амінокислоти ВСАА (БЦАА) – комплекси, які складаються з трьох незамінних амінокислот з розгалуженими ланцюжками: лейцину, ізолейцину і валіну.

Цей вид амінокислот організм не в змозі синтезувати. Для того, щоб отримувати ці речовини потрібно вживати відповідну їжу або ж продукти спортивного харчування. Добовою потребою цих BCAA є 5- 6 г.

1 2

Коротко про складові ВСАА:

  1. лейцин - найсильніший з ВСАА, відповідає за регуляцію рівня цукру в крові, зростання та відновлення покривів шкіри, кісток і, звичайно, скелетних м'язів. Він є сильним засобом для гормону росту людини. Бере участь у загоєнні ран, регулюванні енергії, запобігає руйнуванню м'язової тканини; 
  2. ізолейцин. Дуже схожий на лейцин. Ізолейцин сприяє відновленню м'язів, регулює рівень цукру в крові і стимулює вивільненню гормону росту. Але ізолейцин особливим чином діє на загоєння ран. Допомагає в формуванні гемоглобіну, а особливо тромбів, основний захист організму від інфекції через відкриті рани; 
  3. валін. Сприяє відновленню і росту м'язової тканини, що в цілому відноситься до ВСАА. Він підтримує азотний баланс і зберігає використання глюкози.

Для того, щоб купити ВСАА та побачити види цих добавок, ви можете на сайті TRUE MASS.

 

Які функції ВСАА для організму спортсмена?

 

Амінокислоти ВСАА виконують такі головні функції:

  • стимуляція для утворення нової м’язової тканини;
  • нормалізація процесів жирового обміну;
  • прискорення до відновлення м’язів і уповільнення процесів руйнування тих, які існують;
  • прискорення спалювання жиру і нормалізація метаболізму.

 

Для чого спортсмену вживати незамінні амінокислоти?

 

Основні ВСАА-добавки відіграють особливу роль для спортсменів. Це пов’язано з тим, що ці речовини метаболізуються безпосередньо в м'язах. Відповідно міцність і витривалість, а також ріст м'язів спортсмена насамперед пов'язані з вживанням цих амінокислот.

Ось перелік основних причин для вживання ВСАА:

  • підтримка імунної системи. В тренажерному залі під час занять організм людини отримує великий стрес. У тому випадку, коли організм не готовий витримати навантаження, то можна зіткнутись з проблемами відновлення м'язів і підвищенням ймовірності різних захворювань;
  • захист від недостатнього надходження амінокислот. Багато атлетів, які дотримуються досить суворих обмежувальних дієт, наприклад, ті, хто готуються до участі в конкурсах або ті, хто дотримується вегетаріанського раціону, ризикують не отримувати в необхідній кількості незамінні амінокислоти, а BCAA-добавки здатні допомогти їм впоратися з подібним дефіцитом;
  • запобігання втрати м’язової маси. Якщо ви тимчасово припинили тренування через серйозну травму будь-якого роду, то в цей період особливо важливо якомога раніше приступити до вживання добавок з амінокислотами з розгалуженим бічним ланцюгом, оскільки це є швидким і ефективним способом прискорити відновлення організму і зберегти баланс азоту.

 

У якому вигляді краще вживати BCAA?

 

Купити BCAA можна в наступних формах:

- у порошку (зі смаком або без смакових добавок). Найекономічніший спосіб вживання. У порошкових сумішах іноді гіркий смак і вони погано розчиняються. Хоча зараз з'являються порошкові BCAA, які добре розчиняються у воді та мають приємний фруктовий смак;

- в капсулах. Дорожче, але зручніше у вживанні. Нейтральний смак є важливою перевагою, але однієї упаковки вистачає ненадовго (в порівнянні з bcaa в порошку);

- в таблетках. Як і BCAA в капсулах, таблетки зручні у використанні, але засвоюються довше;

- рідкі BCAA засвоюються трохи швидше, ніж розчинений порошок. Їх плюсом є те, що вони не вимагають приготування.

 

Що відбувається в організмі при недостатній кількості незамінних амінокислот?

 

Якщо ви професійно займаєтеся спортом і прагнете досягти високих результатів, то вам треба набагато більше цих амінокислот, ніж людям, які цього не роблять. При нестачі BCAA тренуватись буде дуже важко, а відновлення – довгим. При таких умовах позитивних результатів можна довго не побачити.

 

Як правильно приймати ВСАА амінокислоти?

 

Для швидкого приросту м'язової маси ВСАА рекомендується вживати безпосередньо перед тренуванням, під час і після закінчення, а також вранці після пробудження.

Для позбавлення від зайвої маси тіла добавку необхідно приймати між прийомами їжі, щоб придушити надмірне відчуття голоду.

Також існують загальні правила прийому амінокислот ВСАА для досягнення максимального результату:

а) вживати ВСАА потрібно лише на порожній шлунок. Час засвоєння цих речовин дуже швидкий і безпосередньо залежить від вмісту шлунка, без їжі амінокислоти засвояться протягом 10-15 хвилин;

б) приймати ВСАА в той час, коли ваш організм потребує цього найбільше. А це тренувальний час, тому що саме тоді організм відчуває найбільшу нестачу багатьох корисних речовин. Те ж саме відбувається вранці, відразу після сну. Отже, вживати ВСАА одразу після сну, до сніданку, чудова ідея.

в) не змішувати ВСАА з протеїном або гейнером. Швидкість засвоєння набагато краща без поєднування з іншими видами спортивного харчування. Приймати інші добавки треба окремо;

г) не варто приймати більше п'яти грам кожної амінокислоти, що знаходиться в складі продукту. ВСАА у великих дозах важко засвоюються. Звичайно, що потрібно враховувати вагу, стать, вік, зріст, обмін речовин і деякі інші параметри конкретної людини, але максимальна порція в 5-10 г є цілком достатньою.

 

Кому рекомендують приймати амінокислоти BCAA?

 

Амінокислоти однаково важливі як для чоловіків, так і для жінок. Однак представники сильної статі використовують їх швидше для приросту м'язової маси, а жінки хочуть позбавитись від надлишків жирової тканини.

BCAA виконують відразу кілька корисних функцій і можуть застосовуватися з великим успіхом при наборі м'язової маси, при схудненні, роботі на рельєф, аеробних тренуваннях.

Користь для організму людини від вживання незамінних амінокислот в першу чергу буде більшою для професійних спортсменів. Проте амінокислоти BCAA справді можуть знижувати апетит, таким чином допомагають схуднути.

 

Чи варто поєднувати BCAA з іншими видами спортивного харчування?

 

Фахівці рекомендують приймати BCAA амінокислоти, не змішуючи їх з протеїновими коктейлями або паралельно з їжею, що обумовлено різною швидкістю їх перероблення організмом. Амінокислоти засвоюються близько 10 хвилин, а процес перетравлення протеїнів може зайняти більше 30 хвилин. Тому якщо ви вживаєте протеїн, то для отримання кращих результатів варто випити протеїновий коктейль через 30-40 хвилин після прийому BCAA амінокислот.

 

Чому варто купити ВСАА у TRUE MASS?

 

Для того, щоб бути впевненим у якості ВСАА, потрібно купувати його в перевіреному інтернет-магазині спортивного харчування. TRUE MASS гарантує відсутність фальсифікату, а також правильні умови зберігання добавки. У нас можна купити ВСАА за низькою ціною з доставкою в будь-який куточок України.